انتحاری / Suicide
هر که دارد هوس کرب و بلا ، بسم الله... 
Shia Upload Shia Upload Shia Upload عمارنامه : نجوای دیجیتال بصیرت با دیدگان شما AmmarName.ir

روایت آیت‌الله علم‌الهدی از دیدار با مهدی هاشمی/عدم رعایت حجاب شرعی حرام است

عضو مجلس خبرگان رهبری به تشریح جزئیاتی از دیدارش با مهدی هاشمی و همچنین نظرش درباره حرام و خلاف قانون بودن عدم رعایت حجاب شرعی پرداخت:خبرنگاری از امام جمعه مشهد درباره سخنان اخیرش در خصوص لزوم برخورد با بدحجابی سؤال کرد و پرسید آیا می توان تمام بانوانی که رعایت حد شرعی در حجاب را نمی کنند مخالف دین و نظام دانست و با آنان برخورد کرد؟

آیت‌الله علم‌الهدی در پاسخ گفت: نکته اولی که باید در پاسخ به سؤال شما عرض کنم، اینست که عدم رعایت حد شرعی حجاب در رفت و آمد جامعه از سوی هر بانویی که انجام شود، از لحاظ شرعی ارتکاب فعل حرام تلقی می‌شود و تکلیف این موضوع از لحاظ شرعی مشخص است.

وی افزود: از لحاظ قانونی هم، عدم رعایت حد شرعی در موضوع حجاب، به موجب قانون مصوب کشور نقض قانون رسمی حساب می شود و اگر قرار باشد که قانون در کشور اجرا شود، هر کس که خود را در این ظاهر به جامعه عرضه کند، در حقیقت خود را در معرض برخورد دستگاه‌های انتظامی برای برخورد با این رفتار غیر قانونی قرار داده است.

  

امام جمعه مشهد در ادامه گفت: بر این اساس گاهی اتفاق می افتد با ملاحظه یک خلاف شرع، یا یک حرکت مضر به انقلاب و منافی با اصول آن، علیه افراد یا جریان‌های سیاسی که بعضی ها به زعم خود بنده را وابسته به آن می پنداشتند، موضع‌گیری کنم و یا در برابر عزیزترین عزیزانم بایستم؛ بنابراین خطای برخی صاحبان رسانه و تحلیل نویسان اینست که بخواهند امثال من را در خط‌کشی های سیاسی تحلیل کنند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به دیدار خود با هاشمی رفسنجانی گفت: آقای هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام است که هر از چندگاهی جهت زیارت به مشهد مشرف می شود؛ بنده هم امام جمعه این شهر هستم که بر حسب اقتضای ادب، به دیدن یک منصوب رهبر معظم انقلاب و مسئول نظام می روم. آیت‌الله علم‌الهدی افزود: این موضوع اگرچه این بار، به‌طور مشکوکی در سطح گسترده رسانه‌ای شد اما اتفاق تازه‌ای نبود و در دفعات دیگر هم که ایشان به مشهد آمده بود، اگر اینجانب مسافرت نبودم، دیدار و حتی در مواردی استقبال از ایشان را در برنامه خود می گنجاندم و لذا این رفتار، برنامه تازه‌ای نیست که برخی آن را چرخش موضع تحلیل کنند.

وی همچنین با اشاره به درخواست مهدی هاشمی برای ملاقات با وی، گفت: آن روزی که من با آقای هاشمی دیدار کردم، در هنگام خروج، فرزند ایشان ‌آقای مهدی هاشمی نزد من آمد و درخواست 10 دقیقه ملاقات با اینجانب داشت و می گفت می خواهد در مورد مسائلی که علیه او مطرح شده، برای من توضیح بدهد.

امام جمعه مشهد افزود: فرزند آقای هاشمی پس از هماهنگی با دفتر اینجانب، صبح روز بعد نزد من آمد و درباره ارتباطش با اردوکشی های خیابانی بعد از انتخابات در سال 88 و نسبت‌هایی که در این باره به او زده‌اند، توضیحاتی داد و مدعی بود با اینکه در انتخابات به نفع آقای موسوی فعال بوده اما با حرکت‌های بعد از انتخابات آقای موسوی موافق نبوده و با او مخالفت می کرده و حتی مدعی بود که چند بار به او گفته است که باید از طریق قانون اقدام کند.

آیت‌الله علم‌الهدی در ادامه گفت: پس از پایان توضیحات او، گفتم این مطالب چه ارتباطی به من دارد؟ آنچه مسلم است موضع‌گیری و سخنان من علیه فتنه‌گران در مورد شخص شما نبوده که برای تبرئه خود این مطالب را به من می گویید؛ من قاضی نیستم و شما باید این مطالب را به دادگاه و قوه قضاییه ارائه کنید.

وی اضافه کرد: به فرزند آقای هاشمی گفتم، به هر حال، آنچه برای شما پیش آمده، حق باشد یا ناحق، مشخص خواهد شد و می گذرد و تمام می شود اما آنچه نمی گذرد، وضع پیش آمده برای آقای هاشمی در عرصه نظام است.

نماینده مردم مشهد در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه «به او گفتم سرآغاز ارادت من به آقای هاشمی زمانی بود که هنوز شما به دنیا نیامده بودی »، به سابقه آشنایی خود با هاشمی رفسنجانی اشاره کرد و در این باره گفت: در ابتدای نهضت امام خمینی (ره) آقای هاشمی بوسیله دستگاه شاه دستگیر شد؛ او و چند نفر از طلاب را به سربازی اجباری بردند که آنها از سربازی فرار کردند و شدیداً تحت تعقیب بودند؛ آنها از زاهدان به بیرجند آمدند و دهه آخر صفر بود.

«من در آن زمان طلبه جوانی بودم که برای منبر در ایام محرم و صفر مسافرت می رفتم و آن سال بیرجند آمده بودم؛ در اولین آشنایی که با ایشان پیدا کردم، نهضت و انقلاب از دید یک طلبه جوان مثل من به‌صورت متجسد در آقای هاشمی جلوه کرد و به او ارادت انقلابی پیدا کردم».

آیت‌الله علم‌الهدی گفت: این ارادت از سوی من تا سال 78 ادامه داشت تا آنکه در حج آن سال و در منی، شبی در بعثه مقام معظم رهبری، با یکی از منسوبان نزدیک آقای هاشمی که به حج آمده بود، درباره حزب کارگزاران بحث شد و او جسارتی علیه مقام معظم رهبری انجام داد که آن اظهارات، نظر و اعتقاد مرا در مورد آقای هاشمی به کلی مخدوش کرد. البته این خدشه در مورد آقای هاشمی، امروز  نه تنها در من بلکه در بسیاری از متدینین و  انقلابیون پیش آمده است.

امام جمعه مشهد در پایان اظهار داشت: به فرزند آقای هاشمی گفتم از آن زمان به بعد و به ویژه در سال‌های اخیر، نمونه‌های بسیاری از چنین برخوردهایی از سوی منسوبین نزدیک و دور ایشان دیده و شنیده شده و باعث شده است تا جامعه متدینین و انقلابی کشور آقای هاشمی را در مصاف و تقابل با مقام معظم رهبری ببینند و اعتمادشان به ایشان را از دست بدهند که این رویداد، اتفاق خوبی نیست.[ شنبه 29 تیر‌ماه سال 1392 ] [ 10:09 ب.ظ ] [ محمد چ ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

سلام به انتحاری خوش آمدید. امید وارم بتونم از نظراتتون استفاده کنم ....ما رهرو ولایتیم،آماده شهادتیم.
آمار سایت
تعداد بازدید ها: 14461